Кожен студент ВНЗ тричі проходить практику у процесі навчання. Підсумком практичних занять стає звіт, до якого додаються характеристики від підприємства та куратора. Вимоги до написання роботи можуть відрізнятися у різних вишах, але помилок у цьому документі бути не повинно.

Студент може не пройти захист через порушення структури документа, неправильне форматування або граматичні помилки. Тому краще заздалегідь попросити у керівника приклад як написати звіт з практики.

Види та цілі практики

Існує три різновиди практики у ВНЗ:

  1. Навчальна (ознайомча) — проходиться на 1-2 курсі у груповому форматі. Студенти відвідують профільні організації, знайомляться з їхньою роботою та спостерігають за діями фахівців. У звіті з навчальної практики відсутня практична частина, оскільки студент ще не бере участі у роботі компаній.
  2. Виробнича — найчастіше проходиться на 4 курсі. Ця стажировка необхідна для закріплення теоретичних знань та отримання професійних навичок у ході реальної роботи на підприємстві. Практикант обов’язково веде щоденник і потім робить висновки про проходження практики у своєму звіті. Він описує виконану роботу та навички, які набув.
  3. Переддипломна — по програмі проходиться на останньому курсі. Ця практика дозволяє зібрати матеріали для написання дипломної роботи.

Незалежно від типу, кожен різновид практичних занять дозволяє закріпити теоретичні знання та отримати профільні навички за своєю спеціальністю. Практикант отримує можливість вивчити виробничий процес зсередини (або діяльність компанії) та зробити висновки щодо правильності вибору професії.

До кожного виду звіту пред’являються різні вимоги щодо змісту та обсягу документа. Наприклад, якщо вам потрібно написати звіт з навчальної практики, зразок буде не більше, ніж на 25 аркушів. Якщо ж потрібна виробнича чи переддипломна робота, обсяг цього документа буде до 40 сторінок.

Структура документа

Основні частини, які мають бути у роботі:

  1. Титульна сторінка з даними про студента та виш. Правила оформлення можуть відрізнятися у кожному ВНЗ.
  2. Календарний план. Тут розписуються терміни та цілі практичних занять.
  3. Зміст документа з нумерацією сторінок.
  4. Короткий вступ. Автор повинен вказати поставлену мету та розглянути кроки до її досягнення. Якщо ви серйозно поставилися до практичних занять, ви легко зрозумієте, як написати вступ до звіту з практики.
  5. Основна частина. Включає теоретичні й практичні дані. Тут можуть бути графіки, таблиці та власні пропозиції щодо розвитку конкретної організації. Ця частина документа говорить про рівень підготовки практиканта та його вміння мислити професійно.
  6. Індивідуальне завдання. Зазвичай видається перед написанням диплома.
  7. Висновки, список літератури та додатки.

При оформленні звіту з практики також важливо дотримуватись форматування. Ці правила можна уточнити у методичних вказівках. До документа додається щоденник стажування та характеристики практиканта.

Написати роботу із гарантією результату

Якщо ви не знаєте, як робити звіт по практиці й не маєте часу на збір інформації, напишіть нашому менеджеру. Наш співробітник швидко підбере спеціаліста з відповідним рівнем кваліфікації. У нас працюють професіонали, які написали безліч робіт з бухгалтерського обліку, юриспруденції та багатьох інших спеціальностей. Вони детально опрацьовують усі питання та дотримуються стандартів. Написання звіту займає від двох днів, залежно від типу практики та вашої майбутньої професії. Послуга коштує від 450 грн.